Solma logo

jakość • trwałość • wygoda • estetyka

Rolety zabezpieczające




» skuteczna ochrona przed utratą ciepła i uciążliwym hałasem

» zabezpieczenie przed włamaniem

» napęd ręczny lub elektryczny

» bogaty wybór kolorystyczny dopasowany do fasady budynku

» bogate wyposażenie dodatkowe

rolety.jpg

Z uwagi na konstrukcje, technologię montażu rolety zewnętrzne możemy podzielić na:

» rolety zewnętrzne elewacyjne

» rolety zewnętrzne podtynkowe

» rolety zewnętrzne nadokienne


Rolety elewacyjne - montuje się je do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Skrzynki rolet fasadowych mają kształt prostokątny lub owalny. Wykonywane są z aluminium. Z takich samych materiałów zbudowane są profile (lamele, listwy).


Rolety podtynkowe - rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również do obiektów już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, wymagają jednak wykonania wcześniej wnęki w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonywać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócenia prywatności domowników.


Rolety zewnętrzne nadokienne - instalowane na etapie osadzania stolarki okiennej, przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce. System ten dzięki rozwiązaniom technicznym umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: zabudowa od wewnątrz, zewnątrz, całkowita lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać niezabudowana. W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety nadokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi. Dostęp do klapy rewizyjnej