Solma logo

jakość • trwałość • wygoda • estetyka

Żaluzje fasadowe system Z90

Żaluzje fasadowe Z90

Dzięki unikalnemu kształtowi lameli żaluzje Z90 mają możliwość niemal całkowitego domknięcia co nie jest możliwe do osiągnięcia przy tradycyjnym kształcie. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli daje możliwość swobodnej regulacji natężenia światła w zależności od indywidualnych oczekiwań poprawiając tym samym komfort użytkowania pomieszczenia.Parametry techniczne

- pióra w kształcie litery Z wyposażone w profil wyciszający,
- możliwość całkowitego zaciemnienia,
- szeroka gama kolorystyczna, Š
- napęd ręczny (korba) lub elektryczny, Š
- maksymalne wymiary: szer. 4,5m, wys. 4,5m lub szer. 3,2m, wys. 5m, Š
- zastosowanie zewnętrzne.

zaluzja_Z90.jpg

kaseta

Żaluzja osłonięta blachą aluminiową giętą o grubości 1,2mm lub 2,0mm. W zależności od konfiguracji, może być dopasowana pod wszelkie rozwiązania elewacyjne. Dostępna jest także kaseta owalna, wykonana z ekstrudowanego aluminium, wsparta na prowadnicach stanowiących element nośny. System ten przeznaczony jest do stosowania na fasadzie budynku.

kasetaC80.png

lamele Z90

Wykonane są z profilowanego aluminium o grubości 0,42mm i szerokości 92,5mm. Mają możliwość niemal całkowitego domknięcia żaluzji, co nie jest możliwe do osiągnięcia przy tradycyjnym kształcie. Lamele uzbrojone są w uszczelkę wyciszającą, która redukuje hałas w chwili pełnego domknięcia.

lamela_Z90.png

prowadnica

Dostępna jest prowadnica tradycyjna w połączeniu z blachą osłonową przeznaczoną na elewacje lub prowadnica okrągła (samonośna) wraz z owalną skrzynką – przeznaczoną do montażu fasadowego. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania prowadnicy linkowej (C80L).

prowadnicac80.png

elementy tekstylne

System Hagofix - włókna poliestrowe podwójnie wzmocnione aramidem(materiał ten używany jest między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych) wraz z taśmą stanowią element nośny dla lameli Z90. Tekstylia cechują się dużą wytrzymałością na rozciąganie i przecieranie, są utrwalane termicznie, odporne na działanie promieni UV i innych warunków atmosferycznych.